ترکیبات آنتی باکتریال-سودمند یا زیانبار؟

تری کلوزان

شوینده ها و ضدعفونی کننده های  آنتی باکتریال می‎توانند برای سلامتی و محیط زیست خطرناک باشد. بسیاری از مصرف کنندگان این قبیل محصولات بی آنکه خود بدانند از عوارض آلرژیک  این مواد به زحمت می افتند ، تماس مواد آنتی باکتریال با پوست ، فلور  (Normal Flora of Skin) طبیعی پوست را به هم ریخته…..

شستن دست ها بایدها و نبایدها

شستن دست ها بایدها و نبایدها

شستن دست ها یک راه آسان برای جلوگیری از بیماری ها و عفونت است. بدانید که چه زمانی باید دستان خود را بشویید و چگونه به درستی از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید و چگونه فرزندان خود را به این عادت دهید. شستن مکرر دست‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از بیماری و انتقال…..

14 کاربرد شگفت انگیز مایع ظرفشویی که هرگز متوجه نشدید!

14 کاربرد شگفت انگیز مایع ظرفشویی که هرگز متوجه نشدید!

همه ما از مایع ظرفشویی استفاده می کنیم، اما ظرف شستن با آن تنها کاری نیست که می تواند انجام دهد کاربردهای زیاد دیگری هم وجود دارد!علیرغم آنچه به نظر می رسد، یک ماده شیمیایی خطرناک نیست و یک تمیزکننده عالی است که می تواند جایگزین تعدادی از محصولات مختلف شود. در این مقاله برخی…..

آمونیاک در شوینده‌ ها و مضرات آن برای سلامتی

خظر نشت گار آمونیاک

این روزها با توجه به بالا گرفتن تب کرونا، استفاده از شوینده‌ها در خانه‌ها و محیط‌های اداری، به شدت افزایش پیدا کرده است. اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که برای خلاص شدن از شر کثیفی‌ها و آلودگی‌ها از شوینده‌های مختلف کمک می‌گیرید باید مراقب خطرات مواد سازنده این دسته از شوینده‌ها باشید! آمونیاک،…..

پسماند صفر چیست؟

پسماند صفر

شاید تازگی ها اصطلاح “پسماند صفر” را شنیده باشید، پسماند صفر رویکرد نوین و پرطرفدار این روزها، که بقول جوان تر ها “ترِند” هم هست، به ساده ترین بیان :روشی برای به کمترین اندازه دور ریختن است .  برگزیدن این روش برای مدیریت پسماندها و مواد قابل بازیافت، یک تکنیک پایدارسازی زیستی است که هرگز…..

آیا زیست تخریب پذیری و کمپوست شوندگی یکی است ؟

آیا زیست تخریب پذیری و کمپوست شوندگی یکی است ؟

زیست تخریب پذیری در واقع همان ویژگی بازگشت سریع مواد به چرخه های طبیعت است . مواد سمی موجود در شوینده ها،برخی پلاستیک ها و بسته بندی ها، پسماندهای صنعتی و … علاوه بر زیانهای متعدد برای سلامت فردی ما، پس از ورود به طبیعت از راه پسآب های شهری یا رها شدن در خشکی…..