آمونیاک در شوینده‌ ها و مضرات آن برای سلامتی

این روزها با توجه به بالا گرفتن تب کرونا، استفاده از شوینده‌ها در خانه‌ها و محیط‌های اداری، به شدت افزایش پیدا کرده است. اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که برای خلاص شدن از شر کثیفی‌ها و آلودگی‌ها از شوینده‌های مختلف کمک می‌گیرید باید مراقب خطرات مواد سازنده این دسته از شوینده‌ها باشید!

آمونیاک، یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده شوینده‌ها در دنیای امروز است که می‌تواند ، با سلامت شما بازی کند. اگر به فکر داشتن جسمی سالم و طول عمر هستید باید با استفاده از شوینده‌های دارای آمونیاک، خداحافظی کنید.

البته نگران نباشید! قرار نیست تا ابد بدون شوینده زندگی کنید ! در این مطلب، مهم‌ترین مضرات آمونیاک به همراه معرفی بهترین شوینده فاقد آمونیاک و مواد مضر، خدمت شما عزیزان معرفی می‌شود. اگر شما هم علاقه دارید تجربه کار با یک شوینده سالم و بدون ضرر را داشته باشید، این مقاله را از دست ندهید.

آمونیاک در مواد شوینده چیست و چه مضراتی دارد؟

احتمالاً برایتان سوال شده است که بدانید آمونیاک چیست و چه خطری دارد؟ در حقیقت آمونیاک، یک نوع گاز بدون رنگ و بو است که در ساختار اکثر شوینده‌ها وجود دارد.

زمان استفاده از شوینده شما متوجه وجود این ماده نمی‌شوید اما وجود آن، تاثیرات مستقیمی بر سلامت جسم و سیستم تنفسی شما ایجاد خواهد کرد.

خطرناک‌ترین ضررهای آمونیاک برای سلامتی

در ادامه مهم‌ترین مضرات استفاده از آمونیاک برای سلامتی، خدمت شما همراهان گرامی معرفی می‌شود، اگر  قصد استفاده از شوینده‌ای معمولی در بازار را دارید خطرات زیر برای سلامتی‌تان وجود خواهد داشت، بهتر است به صورت دقیق با این خطرات و مضرات، آشنا شوید و برای همیشه استفاده از شوینده‌های آمونیاک دار را فراموش کنید.

ضعیف کردن جسم

استفاده از موادهای شوینده دارای آمونیاک، می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را در مقابل وجود بیماری‌های مختلف، تضعیف کند. آمونیاک می‌تواند به مرور زمان احتمال مبتلا شدن شما به بیماری‌ها را افزایش دهد. اگر به فکر تقویت سیستم ایمنی بدنتان و آسوده‌بودن در برابر بیماریهای مختلف هستید بهتر است برای همیشه استفاده از مواد شوینده دارای آمونیاک را فراموش کنید.

احتمال مسمومیت

گاهی اوقات افراد تصمیم می‌گیرند با ترکیب مواد شوینده مختلف ترکیب شوینده قوی‌تری ایجاد کنند، این کار موجب تولید گازهای سمی قدرتمندی می‌شود  که می‌توانند به سیستم تنفسی شما حمله کنند و به مرور زمان نفس کشیدن را برایتان سخت کنند.

اصولاً بسیاری از بیماری‌های تنفسی که ریه را درگیر می‌کنند به علت استفاده بی‌رویه از مواد شوینده مختلف است، وجود آمونیاک در این شوینده‌ها به مرور زمان، سیستم  تنفسی شما را تضعیف خواهد کرد.

حساسیت‌های پوستی

ایجاد حساسیت، تاول پوستی، قرمز شدن، دانه‌های قرمز و غیره روی پوست بعد از استفاده از مواد شوینده، به علت وجود مقادیر زیاد آمونیاک در این شوینده‌ها است. اگر پوست حساسی دارید و می‌خواهید از شر انواع بیماری‌های پوستی دردسرساز، درامان باشید. حتماً زمان استفاده از شوینده‌ها، از دستکش کمک بگیرید.

البته فراموش نکنید حتی زمان استفاده دستکش نیز آمونیاک موجود در شوینده، سلامت پوست شمارا هدف قرار خواهد داد و در کل بهتر است از شوینده فاقد آمونیاک استفاده کنید.

حساسیت پوستی در تماس با آمونیاک

ضعیف شدن چشم‌ها

یکی دیگر از خطرات خاموش آمونیاک‌های موجود در شوینده‌ها آسیب رسیدن به سیستم بینایی و قدرت دید افراد است، سطح شبکیه چشم، با گاز آمونیاک، رابطه خوبی ندارد و ممکن است پس از استفاده زیاد از شوینده‌ها به خاطر وجود آمونیاک در آن‌ها، قدرت دیدتان کاهش پیدا کند.

خطر خفگی!

یکی از خطرناک‌ترین مضرات این گاز سمی، احتمال خفگی برای افراد است، در صورت وارد شدن آمونیاک، به سیستم تنفسی و جاری شدن اشک‌ها ممکن است عارضه خفگی برای افراد ایجاد شود، این اتفاق بیشتر در زمان‌هایی رخ می‌دهد که انواع شوینده در یک محیط بسته، به صورت ترکیبی استفاده شود.

شوینده ایکومویست، یک شوینده شگفت انگیز بدون آمونیاک و مواد مضر!

تا اینجای کار با مضرات آمونیاک، در انواع شوینده‌های موجود در بازار، آشنا شدید. حتماً این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که با وجود این ضررها در شوینده‌های شامل آمونیاک، باید برای همیشه با استفاده از شوینده، خداحافظی کنیم؟

خیر! راهکار شما استفاده از مدل‌های مختلف شوینده از برندهای مطرح است که یکی از بهترین آن‌ها برند ایکومویست است. شوینده‌های ایکومویست بدون داشتن ضرر برای سلامتی شما می‌توانند پاکیزگی و تمیزی رویایی که در انتظار دارید را به شما هدیه بدهند.

ساختار تشکیل دهنده شوینده ایکومویست چیست؟

شوینده‌ های این برند، با داشتن ساختار طبیعی و بدون مواد مضر شیمیایی، هیچ آسیبی برای سلامتی شما ایجاد نخواهند کرد و می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

مهم‌ترین ویژگی شوینده ایکومویست، نبود آمونیاک و ا.د.ت.آ در ساختار آن است، ا.د.ت.آ یک نوع اسید کاربردی در صنایع تولید مواد شوینده است که به شدت برای سلامتی افراد مضر است.

ساختار تشکیل دهنده شوینده ایکومویست چیست؟

محصولات مختلف این برند، با داشتن قدرت شویندگی فوق العاده، ساختار بدون مواد مضر شیمیایی نیز دارند، یعنی شما می‌توانید در زمان کوتاه هر سطحی و جرمی را با کمک این شوینده قدرتمند، پاک کنید و هیچ آسیبی نیز برای سلامت جسم‌تان ایجاد نکنید!

پس خرید شوینده ایکومویست، یک انتخاب هوشمندانه برای افراد سخت پسندی است که علاوه بر اهمیت دادن به نظافت محیط، برای سلامت جسم خود نیز، ارزش قائل هستند.

با ایکومویست، برای همیشه از شر آمونیاک خلاص شوید

سلامتی، مهم‌ترین هدیه خدا به شما است و اصلاً نباید با استفاده از شوینده‌های شامل آمونیاک مضر و پرخطر، سیستم ایمنی بدن‌تان را تضعیف کنید.

در این موضوع شکی نیست که استفاده از شوینده در کارهای روزانه، بسیار مهم است و برای داشتن محیطی تمیز و دلچسب، باید از آن استفاده کرد، اما با توجه به ساختار تشکیل دهنده‌های شویندها موجود در بازار که شامل آمونیاک پرخطر است شما باید باهوش باشید و از شوینده بدون آمونیاک، استفاده کنید.

در این مطلب، شوینده‌های برند ایکومویست که بدون آمونیاک و مواد مضر هستند، خدمت شما عزیزان معرفی شد، اگر شما هم به فکر سلامتی‌تان هستی بهتر است برای همیشه از محصولات شوینده مختلف این برند، برای داشتن جسمی سالم و عمری طولانی‌تر استفاده کنید.

ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید