14 کاربرد شگفت انگیز مایع ظرفشویی که هرگز متوجه نشدید!

همه ما از مایع ظرفشویی استفاده می کنیم، اما ظرف شستن با آن تنها کاری نیست که می تواند انجام دهد کاربردهای زیاد دیگری هم وجود دارد!
علیرغم آنچه به نظر می رسد، یک ماده شیمیایی خطرناک نیست و یک تمیزکننده عالی است که می تواند جایگزین تعدادی از محصولات مختلف شود. در این مقاله برخی از موارد مورد علاقه ما آمده را می توانید بخوانید.پاک کننده استیل

برای خرید پاک کننده استیل خود را به زحمت نیاندازید – تنها چیزی که نیاز دارید آب و مایع ظرفشویی برای تمیز کردن وسایلتان است. به سادگی این محلول را به سطوح وسایلتان اسپری کنید و سپس با یک دستمال میکروفایبر دستمال بکشید. به همین آسانی

باقیمانده صابون را تمیز کنید

مایع ظرفشویی را روی باقیمانده صابون بریزید و بگذارید یک شب بماند. فردا صبح، به سادگی آن را پاک کنید.

لولای درب را روغن کاری کنید

آیا درب لولایی دارید؟ برای روغن کاری لولاها می توانید از مایع ظرفشویی استفاده کنید. فقط مستقیم روی آن بمالید و به طور معمول باز کنید.

از شر لکه های چربی خلاص شوید

اگر روی لباس‌هایتان لکه‌های چربی یا روغن دارید، ناامید نشوید – لکه را با مایع ظرف ماساژ بدهید و بگذارید یک شب قبل از شستشو به‌طور عادی بماند.

لوازم ظریف خود را بشویید

اگر یک لباس شستن بدون آسیب به لباس ها می خواهید، یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در سینک آب گرم حل کنید و با دست لباس هایتان بشویید.

لاک ناخن را ماندگار کنید

روغن‌های طبیعی به ناخن‌های شما می‌چسبند و چسبیدن لاک را سخت می‌کنند. برای افزایش طول عمر مانیکور خود، یک قطره مایع ظرفشویی را در یک کاسه آب گرم/داغ مخلوط کنید و اجازه دهید دستانتان حدود پنج دقیقه خیس بخورند قبل از اینکه لاک بزنید.

موها را روشن کنید

آیا رنگ موهای شما تیره تر از آن چیزی است که فکر می کردید؟ یا می خواهید رنگ موی خود را روشن تر کنید؟ موهای خود را مانند شامپو با مایع ظرفشویی بشویید – این کار به از بین رفتن رنگ کمک می کند.

از مه شدن عینک جلوگیری کنید

یک قطره مایع ظرفشویی را روی شیشه عینک طبی یا عینک آفتابی خود بمالید، سپس بدون آبکشی پاک کنید. این لایه از مه گرفت عینک جلوگیری می کند.

پاک کننده جواهرات

یک یا دو قطره از مایع ظرف را در یک کاسه آب سودا مخلوط کنید و جواهرات خود را داخل کاسه بریزید. پس از پنج دقیقه، جواهرات را بچرخانید، سپس آنها را بیرون بیاورید. به آرامی با یک مسواک نرم آن ها را تمیز کنید.

کیسه یخ DIY

کیسه فریزر را با مایع ظرفشویی پر کنید و آن را در فریزر بگزارید تا کیسه یخ خود را بسازید. یخ زده آن بیشتر از آب یخ زده دوام می آورد و می توان آن را دوباره منجمد کرد.

علف های هرز را بکشید

از ریختن مواد شیمیایی روی چمن خودداری کنید و به جای آن از مخلوط خانگی استفاده کنید. یک قاشق چایخوری مایع ظرف شویی را با یک فنجان نمک و یک لیتر سرکه سفید مخلوط کنید. مخلوط را در یک بطری اسپری بریزید و مستقیماً روی آن علف های هرز اسپری کنید.

لکه های روغن را از بتن پاک کنید

آیا در راه بتنی خود لکه نفت یا لکه بنزین دارید؟ روی لکه مقدار زیادی سودای بدون قند بریزید و بر روی آن مایع ظرفشویی را اضافه کنید. بگذارید چند ساعت بماند، سپس با یک برس محکم لکه رابشویید.

با مورچه ها و سوسک ها خداحافظی کنید

برای از بین بردن مورچه ها و سوسک ها نیازی به سم های شیمیایی نیست – کافی است یک قاشق چای خوری مایع ظرف ظرفشویی را در یک بطری اسپری بریزید و تا آخر آن را با آب پر کنید، سپس تکان دهید تا مخلوط شود. هر وقت حشرات را دیدید، محلول را بر روی آن ها اسپری کنید.

گرفتگی توالت را از بین ببرید

یک فنجان مایع ظرفشویی را در توالت بریزید، بگذارید 10 دقیقه بماند، سپس یک سطل آب داغ داخل کاسه بریزید و بشویید.


خوشحال میشیم نظرات و نکات دیگر خودتون را در کامنت برای ما بنویسید.

منبع : https://startsat60.com

دیدگاهتان را بنویسید